Naskórek wymaga ciągłej pielęgnacji, która pomoże w zachowaniu pięknego kolorytu i jędrności.

W poszukiwaniu elementów ułatwiających osiągnięcie wymaganego efektu przydadzą się maseczki,okłady z glinki.

Jest kilka rodzajów glinki, co ułatwia jej dostosowanie do swojego typu skóry. Zielona glinka jest zwłaszcza polecana paniom posiadającym problemy z pękającymi naczynkami lub rumieńcem skóry. Nie wyglądają się one ładnie, dlatego istotna jest szybka reakcja i zniwelowanie ich zanim będą dużym problemem. Ewfularnezastosowanie maseczki z zielonej glinki sprawi, że naczynia krwionośne będą mocniej elastyczne, mniej podatne na pęknięcia, a skóra stanie się jaśniejsza. Glinka posiada również właściwości mocno oczyszczające. Czerwona glinka, także popularna, jest w swoim działaniu podobna do zielonej, jednak ma dodatkowe wartości. Minimalizuje przetłuszczanie się skóry przez redukowanie sebum.

Polecana jest często do tłustej skóry, lecz również delikatnej, wymagającej szczególnej dbałości.

Ma zastosowanie w kuracji trądziku u młodzieży oraz u osób dojrzałych i odnawia delikatność skórze. Biała glinka ubiega za interesującą używaną ze względu na kilka właściwości, które przydają się niezależnie od rodzaju skóry.

Cera sucha, delikatna, tłusta, zróżnicowana, wszystkie współreagują na nią bardzo korzystnie.

Szczególną właściwością jest ściągnięcie cery i poprawa jej elastyczności jak i zdolności regeneracyjne. Niewielkie niedoskonałości po trądziku zaczynają leczyć się i zanikają, a to przekłada się na ogólny wygląd skóry.
.