Herbata zielona kryje w sobie niezwykle dużo istotnych składników, które są istotne dla naszego samopoczucia. Są to zwłaszcza zestawy polinefoli, które posiadają bardzo różne oddziaływanie oraz katechiny, będące niezwykle silnymi antyoksydantami. W składzie herbaty zielonej znajdziemy również rozmaite garbniki, aminokwasy, makroelementy, lipidy, alkaloidy, a także witaminy, takie jak A,B,C,E. Znacząca moc herbatki obniża ryzyko raka, zważywszy na aktywność silnych przeciwutleniaczy, które są dla naszego DNA chroniąc przed działalnością niekorzystnych dla organizmusubstancji kancerogennych.

Liczne badania wyodrębniły również ochronne działanie najlepszej herbaty przed rakiem skóry. Zielona herbata jest ponadto lekarstwem na dłuższe życie. Zdaniem mieszkańców Japonii, picie około 8 filiżanek zielonej herbaty codziennie wydłuża nasze życie średnio o 3 lata. Z kolei zaś Holendrzy uważają iż picie czterech filiżanek przyczyni się do redukcji zachorowalności na arteriosklerozę. Ponadto najlepsza herbata oddziałuje pozytywnie na poprawę wyglądu skóry. Krem który ma dodatek w postaci zielonej herbaty, spóźni ukazanie się zmarszczek.

Dzięki własnościom antybakteryjnym, będzie idealnym lekarstwem do pielęgnacji skóry przetłuszczającej się i trądzikowej.

Jak można zauważyć zieloną herbatę można spokojnie używać do celów leczniczych. Każdy kto choć skosztował takiej kuracji przekona się do naturalnych sposobach leczenia, szczególnie nastolatki..