Wielbiciele zwierzątek ubolewają nad faktem, który ewoluuje w coraz bardziej codzienny - tyrania.

Jest to temat bardzo posępny, zmuszający do zastanowienia się. W internecie, a także w telewizji co chwilę pokazują się świeże wiadomości nawiązujące do tego, że pewien okrutny człowiek próbował zabić zwierzaka. Wtedy zastanawiamy się: "Dlaczego oni to czynią? Czy sprawia im to przyjemność?". Nie jest to wykluczone. Pewne osoby są sadystami, dlatego sprawia im przyjemność patrzenie na umierający organizm. Jest to przez nas całkowicie abstrakcyjne.

Ubolewamy nad tym faktem, bo udręka tych stworzeń samoczynnie przechodzi na nas.

Przemocą wobec zwierząt można nazwać też pozbywanie się swoich pupili przez zostawianie ich na poboczu.

Wbrew pozorom one także posiadają uczucia, też czują, a w związku z tym pewne emocje im towarzyszą.

Masz wątpliwości? To dlaczego Twój pies cieszy się gdy wracasz z pracy? Zostało stworzonych wiele kampanii, które próbują chronić te bezsilne żyjątka.

Czasami jednak ich działalność nie przynosi upragnionych skutków. My jednak, jako ludzie, próbujmy pomagać naszym mniejszym braciom, bo niejednokrotnie bywało tak, że to one ochraniały swoich opiekunów. Coraz więcej sławnych osób wspomaga akcje, które mają na celu zapobiegać agresji wobec zwierząt. Jeśli masz zły humor, nic nie szło po Twojej myśli - nie pastw się nad psem czy jakimkolwiek innych stworzeniem. Kup sobie worek treningowy, pociskaj garnkami w domu.

Pamiętaj: pies to nie zabawka.

Jeżeli chcesz sprawić swojemu dziecku prezent i kupić mu zwierzątko, to nie traktuj go przedmiotowo. O nie także należy dbać, karmić, wyprowadzać na spacery. Koniec końców jest to organizm żywy, który pełni wszystkie funkcje życiowe. Należy to przyjąć do wiadomości. Od jakiegoś czasu w internecie można spotkać petycje i akcje dotyczące zaprzestania przemocy wobec zwierząt. Nie są one tak bezużyteczne, za jakie uważa je duża ilość osób. Jednoczą one obrońców praw zwierząt. Gdy przechadzasz się ulicą i widzisz, że ktoś znęca się nad zwierzęciem, to natychmiast zareaguj! Uratujesz mu życie i dasz szansę na dalsze istnienie. On z pewnością będzie wiedział co dla niego poczyniłeś. Oprócz tego, sprawcę tego wydarzenia zgłoś natychmiast na policję, ponieważ zasługuje na odpowiednią karę.

Pamiętaj, że dobro, które dajesz, na pewno wkrótce do Ciebie wróci i to z podwojoną mocą. Wspieranie jest istotne!.
Producent: szkoła jazdy kielce