Zbędne kilogramy wolno redukować na różne sposoby.

Jedni chcą schudnąć prędzej oraz stosują drastyczne, nie zawsze zdrowe diety odchudzające, drudzy z kolei stawiają na powolniejszą utratę masy ciała ludzkiego przy stosowaniu zasady "jedz mniej, ruszaj się więcej".

W obydwu przypadkach chodzi niemniej jednak o to, by osiągnąć pejoratywny bilans energetyczny.

Odchudzanie nie zawsze jest zdrowe W akcie rozpaczy osoby, które mają nadwagę nieraz sięgają po bardzo rygorystyczne sposoby na zrzucenie kilogramów.

Często okazuje się jednak, że ten sposób nie zawsze jest dla nas przydatny. Oczywiście, waga spada, jednakowoż w zamian za to pojawiają się liczne następstwa zdrowotne. W internecie wolno odszukać wiele typów diet. Wśród najpopularniejszych odnajdą się: • wysokobiałkowa dieta Dukana • dieta 1200/1500 a nawet 1000 kcal • dieta kapuściana • dieta warzywna • dieta jednoskładnikowa • i dużo, dużo innych Każda opiera się na kompletnie innym mechanizmie działania. Wszystkie mają pewne zasady, jakich zastosowanie warunkuje powodzenie. Warto także zanotować, że czas trwania także jest zróżnicowany. Fachowcy akcentują jednak, że aby na właściwe pozbyć się swojego kompleksu należy w głównej mierze zmienić swoje dotychczasowe nawyki - zacząć żyć aktywnie, unikać stresogennych sytuacji i nie poddawać się żywieniowym pasjom w postaci słodyczy, szybkich, gotowych dań oraz tłustych potraw mięsnych. Dietę należy zoptymalizować pod kątem potrzeb organizmu. Wtedy wyniki będą widoczne po nieco dłuższym czasie, jednakowoż będą za to długotrwałe..