Dotąd przedstawialiśmy różne szczegóły dotyczące wybrania najkorzystniejszego projektu domu, ale by móc w czymś wybierać, z początku trzeba pójść do któregoś biura architektonicznego. Najlepiej zatem, by nie było to pierwsze z brzegu, bądź przypadkowo znalezione w książce telefonicznej. Oto kilka kwestii, które należy rozważyć podczas wybierania biura architektonicznego albo architekta. Poszukując właściwej firmy czy osoby, z początku warto obejrzeć witryny internetowe danych ekspertów. to może nam dużo powiedzieć. Jednakże szczególnym biurem informacji są też fora internetowe, na których wychodzi czy referencje umieszczane na stronie są zgodne z rzeczywistością. Ludzie, którzy korzystali dotąd  z usług określonego biura są w stanie powiedzieć, w jaki sposób wyglądała współpraca, czy były nadprogramowe koszty i jaki ostatecznie był efekt użycia projektu. Biuro, jakie wygląda na najbardziej ciekawe, warto wcześniej odwiedzić. Można wówczas poprosić o wgląd do pozostałych realizacji biura. Takie wrażenie z wizyty także jest w stanie sporo nam powiedzieć o tym, czego powinniśmy oczekiwać po danym projektancie. Przede wszystkim nie opłaca się sugerować się przy wyborze biura informacją na ulotce, lub zwięzłą notką na stronie. To nie ukaże nam, czy pomysł projektanta nam odpowie, a także jakie jest doświadczenie projektanta. Na papierze i w internecie każdy przedstawia się w najkorzystniejszym świetle, a prawdziwa sytuacja pokazuje się dopiero w trakcie osobistego spotkania.

Najgorzej, kiedy już po ukończeniu zlecenia,  nie jesteśmy zadowoleni z efektu. Stad też żeby uniknąć podobnych okoliczności, decyzję dotyczącą biura dobrze jest podejmować nie spiesząc się, kierując się rozsądkiem zamiast emocjami, spowodowanymi choćby obrazami ładnych projektów w siedzibie danego przedsiębiorstwa.

Nie polecamy też kierować się stereotypowymi poglądami, czasami dzieje się tak, że gorzej obsłuży nas spore i popularne biuro, niż projektant – działający niezależnie, który dość krótko działa na rynku..
Zobacz:
Jak sprawdzić dewelopera?
Najlepsze bicze do myjek
Nie lubisz chodzić na siłownię?
Reklama internetowa 2014