Na obszarze niedawnych kilku lat, sytuacja na rynku nieruchomości we Wrocławiu zasadniczo się zmienił. Jeszcze mniej więcej 5 lat wstecz mogliśmy kupić świeże domostwa w tym miasteczku za całkiem przyzwoitą kwotę. Niestety, teraz kwoty nowych nieruchomości we Wrocławiu są zbliżone do tych, które przykładowo panują w stolicy Polski lub na Pomorzu.

Dlaczego tak się dzieje? Na to zagadnienie odpowiadamy w niniejszym artykule!


Powodem wzmożonego ruchu na wrocławskim rynku mieszkaniowym, którego wynikiem jest powstawanie nowoczesnych nieruchomości, będzie przede wszystkim znaczna migracja do tej miejscowości Dolnego Śląska.

Pozytywna sytuacja ekonomiczna tego regionu, a także stale poprawiające się warunki pracy, przywabiają so siebie sporo osób którzy pragną poprawić poziom swojego bytowania. Największym rozwojem cechuje się dziedzina informatyczna i to właśnie Ci specjaliści są tutaj najbardziej potrzebni. Skutkiem napływu nowych mieszkańców miasteczka jest znacząco duży popyt na lokale mieszkalne. Dlatego deweloperzy decydują się ulokowanie inwestycji na terenie całego Wrocławia. Sporą popularnością chwalą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednakże znajdują się konsumenci drogich mieszkań, nawet na przedmieściach takich jak Nowe Żerniki. Drugim czynnikiem, który przesądza o wzmożonym ruchu mieszkaniowym, jest migracja młodych ludzi do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez atrakcyjność uniwersytetów, które przyciągają do się studentów nawet z odległych końców Polski. W powiązaniu z tym właściciele mieszkań mają możliwość pozwolić sobie na narzucanie wysokich miesięcznych czynszów. Oblicza się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego lokalu wynosi orientacyjnie 800 złotych za miesiąc..