W każdym mieścinie istnieją dzielnice, wokół których nagromadziły się rozmaitego rodzaju legendy.

Rzeczywiście, w każdej rozpowszechnionej plotce jest ziarenko prawdy.

Jednakże, rzeczywistość jest taka, że warunki życia w poszczególnych obszarach przeistaczają się wraz z ogólnym rozwojem miasteczka a również podniesionym standardem życia, którego miernikiem są teraźniejsze czasy. W stolicy do takich obszarów należy Praga południowa oraz Grochów. Wiele osób wyobraża sobie te tereny, jako zapuszczone jezdnie na których mieszczą się stare bloki, a także podupadłe kamienice. Kolejnym mitem, jest spora przestępczość i brak stref rekreacyjnych.Na prawdę za takie opowiastki odpowiedzialne są osoby z zewnątrz stolicy, którym jeszcze nie udało się dotrzeć na prawy brzeg Wisły. A jednak mieszkania na Grochowie mają nawał zalet. Oto kilka z nich!

Główną zaletą wykupienia nowego apartamentu zlokalizowanego na Grochowie lub warszawskiej Pradze, jest doskonała komunikacja z pozostałymi regionami miasta.Jest to bardzo dobre rozstrzygnięcie nie tylko dla osób poruszających się pojazdem, ale też dla tych, korzystających z komunikacji miejskiej.W tym obszarze są ulokowane dwa ogromne punkty komunikacyjne. Prawobrzeżna stolica posiada też bardzo dobrą infrastrukturę edukacyjną. Napotkamy tu mnogie szkoły i przedszkola, ale także place zabaw oraz strefy rozrywki dla najmłodszych.

Kolejnym atutem, jest spora ilość sklepów a także firm usługowych.

Na Grochowie na pewno nie będziemy się nudzić.

Na tym obszarze znajdują się dwa baseny, a także obszary rekreacyjne jak park Skaryszewski czy jeziorko Kamionkowskie. Zakup nowego mieszkania Grochowie zaręczy wysoki komfort życia..